Multiple Teams · Spring 2020 Letterwinners and OHSAA Award Winners


5/28/20

On behalf of our Spring Sport Programs, the Marion L. Steele High School Athletic Department would like to congratulate our Spring Award Winners.

Southwestern Conference Scholar-Athletes
Jason Monos, Baseball
Abbey Vorhees, Softball
Joseph Butchko, Boys Tennis
Gabe Del Valle, Boys Track & Field
Anna Dudziak, Girls Track & Field

Letter Award Winners

4th Year Letter Award
Dominic Deshuk, Boys Track & Field
Macy Dimacchia, Girls Track & Field
Anna Dudziak, Girls Track & Field
Matthew Kirsch, Boys Track & Field
Caleb Stempowski, Boys Track & Field

3rd Year Letter Award
Lexy Alston, Girls Track & Field
Ethan Barnes, Boys Track & Field
Brandon Bratovich, Boys Tennis
McKenzie Cornwell, Softball
Kaylee Haff, Girls Track & Field
Justin Hritsko, Baseball
Kylee McGraw, Softball
Kylie Olney, Girls Track & Field
Lindsey Reavis, Softball
Austin Renaldo, Boys Track & Field
Eric Ritter, Baseball
Madison Wormsley, Softball
Chaley Younkin, Girls Track & Field

2nd Year Letter Award
Dylan Bailey, Baseball
Alexzandra Boyles, Girls Track & Field
Isaac Davis, Boys Track & Field
Gabe Del Valle, Boys Track & Field
Marisa Del Valle, Girls Track & Field
Cameron Dumais, Girls Track & Field
Luke Feakins, Baseball
Leah Gerke, Girls Track & Field
Camden Gross, Boys Track & Field
Forest Hampton IV, Boys Tennis
Jordan Hawkins, Softball
Autumn Hunter, Girls Track & Field
Aidan Johnson, Baseball
Logan Kelling, Baseball
Blake Kendall, Baseball
Cassidy Kettleman, Softball
Caleb McGee, Baseball
Rachel Miller, Softball
Jason Monos, Baseball
Allan Muc, Boys Track & Field
Reid Opel, Boys Tennis
Sebastian Pecora, Boys Track & Field
Justine Prete, Girls Track & Field
Josh Qualls, Baseball
Sakiya Smith, Girls Track & Field
Juliana Stoyka, Softball
Abbey Vorhees, Softball
Cael Walker, Boys Track & Field
Brayden Willbond, Baseball
Tyler Younkin, Boys Track & Field

1st Year Letter Award
Jake Armbruster, Baseball
Cecilia Atkinson, Boys Tennis
Carlie Bertke, Softball
Brooke Bratovich, Boys Tennis
Joseph Butchko, Boys Tennis
Kevin Dong, Boys Track & Field
Danny Falencki, Boys Track & Field
Lukas Fichtner, Boys Track & Field
Rosalyn Friend, Boys Tennis
Jacksen Halfhill, Boys Track & Field
Jessica Hamrick, Girls Track & Field
Jordan Harcula, Boys Tennis
Kate Kastelic, Softball
Anyssa Leyva, Girls Track & Field
Jacob Ludwig, Boys Track & Field
Jake Mantin, Baseball
Eliza Marcano, Softball
Eric Marker, Boys Tennis
Michal McFall, Girls Track & Field
Emily McGuire, Girls Track & Field
Liah Miller, Girls Track & Field
Cameron Moss, Boys Track & Field
Brianna Sadler, Softball
Graham Solak, Baseball
Alden Steele, Baseball
Kyla Survance, Softball
Maddy Szudarek, Girls Track & Field
Laken Voss, Boys Tennis
Brianna Waldecki, Softball
Ty Weatherspoon, Baseball
Lauren Willbond, Girls Track & Field
Alex Woods, Boys Track & Field

OHSAA Awards

Archie Griffin Sportsmanship Award
Anthony LaRosa
Anna Cairns

Courageous Student Award
Abbey Vorhees

NFHS Award of Excellence
Gabe Del Valle
Juliana Stoyka

OHSAA Scholar-Athlete
Ethan Molnar
Anna Dudziak